• 1

 • 2

 • 3

 • 4

Copyright 2021 - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miłkowicach

Świadczenia rodzinne

Pomoc społeczna

Asystent Rodziny

PROGRAM – „WSPIERAJ SENIORA”

Wójt Gminy Miłkowice  informuje, że w trosce o dobro i bezpieczeństwo osób starszych, Gmina Miłkowice  przystąpiła do Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Wspieraj Seniora”. Program bezpośrednio realizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miłkowicach.

Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby. Usługa wsparcia będzie polegała, w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.

Koszty zakupów pokrywa Senior.

Aby skorzystać z programu należy zadzwonić na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu  

Numer Infolinii  22 505 -11-11

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu w godzinach 8-21

Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże prośbę o pomoc do ośrodka pomocy społecznej .

Następnie pracownik ośrodka pomocy społecznej skontaktuje się telefonicznie z Seniorem, zweryfikuje zgłoszenie i ustali usługę wsparcia.

Przyznanie usługi nie wymaga przeprowadzenia wywiadu środowiskowego i wydania decyzji administracyjnej.

Serdecznie zachęcam Seniorów do pozostania w domu na czas pandemii, kontaktu z infolinią i korzystania z usług ośrodka pomocy społecznej.

Komunikat Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miłkowicach

 Komunikat Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miłkowicach

z dnia 16 października 2020r.

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy!

Mając na uwadze rozwijającą się dynamicznie sytuację związaną z zagrożeniem chorobą zakaźną COVID-19 oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców informuję,

że od dnia 19 października 2020r. do odwołania

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miłkowicach będzie nieczynny dla interesantów, natomiast nie przerywa pracy.

Bezpośrednio przy drzwiach będzie stał stolik gdzie będzie można zostawić wnioski lub pobrać druki w sytuacjach niecierpiących zwłoki.

Kontakt z GOPS możliwy jest za pośrednictwem:

tel 768871216

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

skrytka ePUAP: gopsmilkowice

(-) Agata Mikulska

BEZPŁATNA INFOLINIA WSPARCIOWA DLA KOBIET

24 września rusza bezpłatna infolinia dla pełnoletnich kobiet, które znajdują się w trudnym życiowym momencie i potrzebują rozmowy ze specjalistą dla znalezienia korzystnych rozwiązań w obszarze osobistym, rodzinnym i zawodowym.

Konsultanci na infolinii oferują pomoc informacyjną i wsparciową m.in w sytuacjach:

 • przeżywania silnego stresu,
 • obniżonego nastroju, depresji,
 • kłopotów w związku i relacjach z ludźmi,
 • trudności wychowawczych,
 • problemów w życiu zawodowym,
 • nieradzenia sobie z trudnymi emocjami, traumą,
 • uzależnienia,
 • doświadczania przemocy psychicznej i fizycznej.

BEZPŁATNA INFOLINIA WSPARCIOWA DLA KOBIET

SZKOLENIE NA ASYSTENTÓW RODZINY

Fundacja Dziecko i Rodzina ogłasza zapisy do trzeciej edycji Szkoły Asystentów Rodziny on- line. Jest to kurs przygotowujący do zawodu asystenta rodziny. Na naszej stronie można wypełnić formularz i przeczytać szczegóły o naszym kursie( program, cena itd.), który rozpoczyna się 2 października a kończy 20 grudnia. Zajęcia poza 30 godzinnymi praktykami, prowadzone są on- line.

Zajęcia są prowadzone w soboty, niedziele oraz wtorki i piątki – po południu. Ukończenie kursu, zaliczenie wszystkich piętnastu modułów i zdanie egzaminu końcowego oznacza wydanie certyfikatu uprawniającego do zawodu asystenta rodziny, zgodnie z decyzją Ministra rodziny, Pracy i Polityki społecznej 3/2017/Ar.

Zapraszamy- Formularz i więcej informacji na naszej stronie : http://fdir.org.pl/szkolenie/

ZAPYTANIE OFERTOWE: Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń zamknietych dla 10 pracowników Gminnego Osrodka Pomocy Społecznej w Miłkowicach

ZAPYTANIE OFERTOWE
( szkolenia zamknięte dla pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Miłkowicach )

w związku z realizacją: przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miłkowicach projektu pn.: „Gops Miłkowice – nowe otwarcie” dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Niniejsze zapytanie ofertowe jest o wartości nieprzekraczającej 30 tys. euro - na podstawie art.4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. 2019 poz. 1843).

więcej...

займ онлайнкредиты онлайн

Szukaj

f t g m